TELEFONNÍ
LINKA 548 534 603
než zavoláte
 

Jak postupovat při výběru tepelného čerpadla

 

Než nám zavoláte, je potřeba vědět několik důležitých informací.

 

1. Tepelná ztráta objektu

Aby bylo možné nadimenzovat vhodný výkon tepelného čerpadla, je třeba znát tzv. tepelnou ztrátu objektu. Tuto hodnotu naleznete ve vaší projektové dokumentaci nebo vám provede výpočet autorizovaný projektant.

2. Ohřev vody ano či ne?

Je třeba si ujasnit, zda bude požadavek na přípravu teplé vody pomocí tepelného čerpadla. Je třeba znát počet odběrných míst a osob. Dále je třeba znát charakter odběru teplé vody. To platí zejména ve větších provozech (výrobní závody, fitness centra atd).

3. Podlahové topení, radiátory nebo obojí?

Další podstatnou informací je systém vytápění. Budeme potřebovat vědět zda váš objekt je vytápěn okruhy podlahového vytápění, kombinací radiátorů a podlahového vytápění nebo zda jsou použity pouze radiátory. V případě radiátorů je důležitá informace ohledně tzv. teplotního spádu. Tuto odpověď opět naleznete v projektové dokumentaci, případně Vám výpočet provede autorizovaný projektant.

4. Další zdroje energie

Důležité je neopomenout se zamyslet nad tím, zda například budeme chtít systém doplnit o další podpůrné nebo záložní zdroje. To platí zejména u solárních systémů. Je třeba si toto ujasnit v samotném počátku. Doplňková instalace takového zdroje by se pak v budoucnu mohla zbytečně prodražit.

5. Plocha pozemku pro energii ze země

Pokud uvažujete o tepelném čerpadle Země/Voda se zemním kolektorem, potom je třeba zjistit celkovou nezastavěnou plochu pozemku. Zpevněné příjezdové cesty nebo garážová stání se z této plochy musí odečíst.

 

Neváhejte se zeptat, rádi poradíme – kontakt zde.